Sıkça Sorulan Sorular

Aquaist.com olarak takipçilerimizle iletişim kurarken resim, video, link, konum gibi zengin formatları kullanabilmenin çok faydasını görüyoruz. Bu yüzden iletişimimizi site üzerindeki iletişim formu ve canlı destek üzerinden yapıyoruz. Bu sayede hobici dostlarımıza daha faydalı olabileceğimizi düşünüyoruz.

Aquaist.com’a Google ve Facebook hesabınızla, veya kendi kullanıcı adınız ve parolanızı belirleyerek üye olabilirsiniz.

Üye olmadan da, misafir olarak web sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Aquaist olarak, sürekli gelişen teknoloji ile dünya üzerindeki E-Ticaret hacminin daha da genişleyeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla herhangi bir fiziksel mağazamız ve/veya şubelerimiz bulunmamaktadır. Aquaist tamamen online mağazacılık üzerine kurulmuş bir Blog ve E-Ticaret projesidir.

Ödeme sistemimiz ile anlaşmamız gereği canlı satışımız bulunmamaktadır.

Sitemizden Kredi Kartı ve EFT/Havale yöntemi ile alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme aracı kuruluşumuz Shopier sayesinde sitemizden kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda, ödemeniz Shopier havuzunda bekletilir. Siparişinizin kargolanıp, takip kodunuzun Shopier’a iletilmesinden sonra ödemeniz bizim hesabımıza geçer. Böylece kapıda ödeme seçeneğinin güvencesi için ekstra ödeme yapmadan, siparişinizin gönderimi garanti altına alınır.

Her yeni bir siparişiniz için minimum toplam sepet tutarınız kargo ücreti dahil 100₺ olması gerekmektedir. Bu tutarın altında maalesef sipariş oluşturamazsınız. Başka bir deyişle, sipariş oluşturabilmeniz için sepetinizde 100 – 29,90 (kargo ücreti) = 70,10₺ tutarında ürün olmalıdır.

400₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BİZDEN!

Evet. Siparişinizi oluşturduktan sonra Kredi Kartı seçeneğini seçerek, kartınızın tipine göre sunulan taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Sitemizdeki tüm ürün fiyatları ve stokları günceldir. Satışlarımızda stok sapması nadiren yaşanmaktadır. Böyle bir satış gerçekleşirse, satış temsilcisi sizinle irtibat kuracak, sorununuza çözüm olacak alternatif ürün önerileri getirecek, eğer ürün değiştirmek istemiyorsanız, ürünün ücreti kartınıza/banka hesabınıza iade edilecektir.

Camdan imal edilmiş ekipman ve aksesuarlar akvaryum hobisini şıklaştıran unsurlar olduğundan, bu ürünlerin paketlenmesi ve gönderimine ekstra hassasiyet gösteriyoruz. Aldığınız cam ürünler strafor bezler ve karton kutularla, kargo hasarlarına karşı korumalı olarak paketlenir, ve gönderilerinizin üzerine “Dikkat Kırılabilir” etiketleri yapıştırılarak kargolanır. Yine de kargoda hasar görmesi durumunda, kırık ürünün fotoğrafını [email protected]‘a e-posta atarak ve/veya canlı yardım üzerinden iletmeniz durumunda isteğinize göre yeni ürün gönderimi veya ücret iadesi yapılır.

Taahhütümüz saat 12:00’e kadar verilen siparişlerde aynı gün kargolama yapmaktır. Ancak bazen hassas ve canlı bitki ürünlerinin sağlıklı şekilde paketlenebilmesi için kargolama ertesi güne kalabilir. Bu şekilde gönderimi olan ürünlerin uyarısı, ürün detayları kısımlarında belirtilmiştir.

Yurtiçi Kargo anlaşmamız vardır.

Tüm Türkiye’ye 29,90₺ sabit fiyatla gönderi yapmaktayız. 400₺ ve üzeri siparişlerde KARGO BİZDEN!

Sitemizde yer alan sosyal medya hesaplarımızdan ve e-bültenimize üye olarak akvaryum hobisi ile ilgili yeni makalelerimizi takip edebilirsiniz.

Ürün paletimizi ve çeşitliliğimizi geliştirmeye çalışmaktayız. Bizi sosyal medya ve e-bültenimizden takip ederek sitemize yeni eklenen ürünlerden haberdar olabilirsiniz.

Ödemenizden sonra siparişiniz 1-2 iş günü içerisinde kargolanır. Kargolama yapıldığında kargo takip kodu ve linki e-posta adresinize gönderilir. Bu linki kullanarak anlık siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemize üye olarak sipariş verdiyseniz, hesabım sayfanızdan tüm siparişlerinizi ve kargo durumlarını listeleyebilirsiniz.

Satın aldığınız ambalajı açılmamış ürünleri 15 gün içinde herhangi bir sebepten ötürü iade edebilirsiniz. Öncelikle siparişiniz ile birlikte size gönderilen faturadaki iade bölümünü doldurup imzalayıp, [email protected] adresine yazarak iade edeceğiniz kargo alıcı bilgilerini öğrenebilirsiniz. Kargonuzun bize ulaşmasının ardından ödemeniz banka hesabınıza veya kredi kartınıza çıkartılacaktır. Kredi kartına yapılan iadelerin ekstrenize yansıması 1-2 iş gününü bulabilmektedir.