James Findley
James Findley

The Green Machine firmasının kurucusu ve İngiltere’nin önde gelen aquascaper‘larındandır.

The Green Machine‘ni kurmadan ve yeteneklerini değerlendirmesine olanak sağlayacak doğa akvaryumlarını keşfetmeden önce profesyönel olarak fotoğraf sanatçılığı yapıyordu. Bu yeni sanat formuyla, James’in sanat gözü ve doğa hayranlığı kolayca örtüşmüştür.

James akvaryuma CO2 zerki üzerine nerdeyse 20 yıldır çalışıyor ve bu konuda gerçek bir uzman.

Uzak Doğu’ya sıkça yaptığı ziyaretlerden sonra doğa akvaryumlarının potansiyelini keşfetmiştir. Ziyaretlerinin akabinde İngiltere’deki uzman doğa akvaryumu mağazası arayışı ise başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Seneler süren bu hayal kırıklığının ardından İngiltere’ye doğa akvaryumları tarzını kazandırmak için The Green Machine firmasını kurmaya karar vermiştir.

James, Green Machine firmasını İngiltere’deki sucul endüstrinin eksiklerini tamamlamak amacıyla kurmuştur ve firmasını:

Green Machine’in insanlara ilham vermesini, neler tasarlanabileceğini görmelerinde ve bu başarıya ulaşmalarında bir yardımcı olmasını istiyorum.

ifadeleri ile anlatmaktadır.

Böylece James doğa akvaryumları stilinin İngiltere’deki öncüsü olmuştur. Bugün Green Machine’in hayranlık uyandırıcı teşhir tankları, uzman kadrosu, kullanışlı ürünleri, kusursuz müşteri hizmetleri, geniş yelpazeye sahip bitki parkı, tonlarca hardscape malzemesi ve uzun süre James’in arayıp bulamadığı diğer herşey var.

Green Machine’in kuruluşundan bugüne James, yeni aquascaping tarzlarına öncülük etmiş; sanatsal yeteneği ve teknik becerileri sayesinde uluslararası bir üne kavuşmuştur.

James Findley’nin yaptığı çalışmalardan haberdar olmak için Aquaist.com‘u facebook sayfamızdan ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir